Przejdź do treści

Rankingi Kont dla dzieci

Spis treści

Porównanie kont dla Dzieci 7-13

 
ranking
Opłata za konto 
 0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Opłata za kartę 
 0 zł0 zł0 ZŁ0 zł0 zł0 zł
Przelewy      
 Internetowe0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Express5 zł5 zł0 zł5 zł5 zł5 zł
Bankomaty      
 Własne0 zł0 złx0 zł0 zł0 zł
Obce0 zł5złx0 zł0zł5 zł

 

Konta bankowe dla dzieci od 13 do 18 lat

 

 
Opłata za konto 
 0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Opłata za kartę 
 0 zł3,99 zł9 ZŁ0 zł0 zł6 zł
 Warunki zwolnienia z opłaty za kartęx0 zł0 ZŁxx0 zł
2 płatności kartą lub BLIK1 płatność kartą lub BLIK300 zl/mc. wydatki kartą
Przelewy      
 Zwykłe 0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Express 5 zł5 zł5 zł5 zł5 -3 zł
Bankomaty      
 Własne0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Obce0 zł0 zł0 zł0 zł3 zł0 zł

Warunki darmowych wypłat

 0 zł 
bez opłat po wyk. 1 płatności kartą /mc.

 

 

Co to jest konto osobiste dla dzieci?

Konto osobiste umożliwia dziecku dostęp do pieniędzy bez konieczności noszenia przy sobie gotówki.

Rodzice, dziadkowie itd mogą wpłacać na konto dziecka

 • kieszonkowe
 • pieniądze urodzinowe,
 • pieniązki od Wróżki Zębuszki 🙂
 • prezenty

 

Dzięki temu dziecko będzie mogło używać konta do własnych celów i do nauki zarządzania swoimi pieniędzmi – w rozsądnych granicach przeznaczonych dla dzieci.

 

Ile lat musi mieć dziecko, aby otworzyć konto bankowe?

Konta osobiste dla  dzieci są zwykle dostępne dla dzieci w wieku od 13 do 18 lat, ale niektóre banki mogą oferować je  dzieciom w wieku 13 lat i młodszym.

Należy otworzyć konto osobiste swojego dziecka w jego imieniu, jeśli ma ono mniej niż 16 lat.

 

Jak działają konta dla dzieci?

Konta bankowe dla dzieci działają jak  konta osobiste dla dorosłych

 • pieniądze są wpłacane na konto,
 • a Twoje dziecko może wypłacać pieniądze z bankomatu za pomocą karty debetowej

Jeśli mają kartę debetową, mogą jej używać do zakupów online i w sklepach.

W przeciwieństwie do typowego konta osobistego , konta dla dzieci nie dają możliwości  debetu, co oznacza, że ​​Twoje dziecko nie może „zaciągnąć kredytu” i nie zostanie obciążone żadnymi opłatami ani odsetkami.

Jeśli na koncie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby pokryć zakup, płatność  się nie powiedzie i nie będzie naliczona opłata.

 

Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla dzieci?

Decydując się na rachunek bieżący dla dzieci należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:

 • Oprocentowanie: Niektóre konta dla dzieci są oprocentowane . Sprawdź Ile odsetek zarobi Twoje dziecko na saldzie na swoim koncie. Pamiętaj, że odsetki są ograniczone – na przykład mogą być wypłacane tylko do określonego salda (wysokości konta)
 • Nagrody: Za otworzenie konta dla dziecka banki przewidują niewielkie nagrody
 • Dostęp cyfrowy: Włącz w aplikacji dziecka funkcję kodów do gier, dzięki czemu będzie mogło kupować je pod Twoją kontrolą – w Panelu rodzica zawsze otrzymasz prośbę o akceptację zakupu. (PeoPay KIDS.)
 • Obsługa klienta: Jeśli Twoje dziecko zgubi kartę lub potrzebuje pomocy w zarządzaniu swoim kontem, pomocna obsługa klienta może wiele zmienić
„Dla dziecka nagle pieniądze na koncie to jego własne pieniądze, więc wydaje mu się, że wydaje je ostrożniej

Jakie są zalety konta dla dzieci?

 1. Otwarcie konta dla dziecka może zainspirować je do oszczędzania pieniędzy jako osoba dorosła w przyszłości.

Czy otworzyć konto dla dziecka?

 1. Wg. ekspertów, konto bankowe może być skutecznym sposobem na zaszczepienie dziecku dyscypliny finansowej. Badania przeprowadzone przez ING Vysya Bank pokazują, że dzieci posiadające konta bankowe wydają mniej niż inne dzieci. „Dla dziecka nagle pieniądze na koncie to jego własne pieniądze, więc wydaje mu się, że wydaje je ostrożniej

Konto osobiste daje dziecku nowe spojrzenie na oszczędzanie.

 1. Co ważniejsze, konto bankowe wprowadza dziecko w koncepcję oszczędzania, kapializacji i inwestycji. Zamiast pieniędzy, które tracą na wartości w skarbonce, widzi, jak jego oszczędności rosną i pracują na koncie.

Oszczędzanie na cele

 1. Dobrym pomysłem może skłonienie dziecka do oszczędzania na pewne przedmioty, które może chcieć kupić
 2. Odkładanie pieniędzy działa najlepiej, gdy wiąże się z tym cel: wakacje, nowy rower, wygodna emerytura. Nie ma różnicy, czy masz osiem, czy osiemdziesiąt lat. Konto oszczędnościowe zachęca dziecko do wyznaczenia celu oszczędnościowego pracy i wysiłku  aby go osiągnąć, niezależnie od tego, czy jest to wielki cel (wykształcenie wyższe), czy mały (skin w Fortnite). Wyznaczanie i osiąganie celów to ważna umiejętność we wszystkich aspektach życia, która będzie procentować w przyszłości.

 

Nauczanie podstaw finansowych

Określając cele oszczędzania, dziecko zaczyna rozumieć, że różne rzeczy mają różne koszty. I poprzez oszczędzanie, aby osiągnąć określony cel finansowy, rozumieją podstawy dochodów i wydatków – że rzeczy mają swoją cenę, a twoje zasoby finansowe muszą tę cenę pokryć. To ważna lekcja kultury kart płatniczych, w której dzieci widzą, jak rodzice nabywają towary i usługi, ale nie są świadkami oczywistej zapłaty za te towary i usługi.

Odpowiedzialne oszczędzanie

Dzieci dowiadują się, że jeśli nie kontrolują w sposób odpowiedzialny swoich pieniędzy i nie dokładają  swoich oszczędności, ich cele nie zostaną osiągnięte. Dzieci w każdym wieku (dorośli również!) odczuwają dreszczyk emocji z powodu rosnącego salda na ich koncie – ale także poczucie dumy, wiedząc, że podjęły mądre decyzje i nie wyrzuciły tych pieniędzy, zanim trafiły do ​​banku i wykonały pewien wysiłek w tym kierunku.

   • Nauczanie współczucia i perspektywy

    Wyznaczając sobie cele i oszczędzanie na nie, dzieci mają poczucie, w jaki sposób zasoby finansowe są powiązane z tym, co ludzie mają, a czego nie mają. Mogą zacząć tworzyć większy obraz życia i tego, jak niektórzy ludzie są mniej lub bardziej szczęśliwi niż inni. Mają też bardziej realistyczne podejście do własnego życia rodzinnego i dlaczego mogą lub nie mogą mieć pewnych rzeczy. Rozumieją, że rzeczy, które mają, są wynikiem planowania i wyborów (dobrych wyborów ale też złych czasami) ze strony ich rodziców lub opiekunów. Wszystkie te informacje pomagają im podejmować lepsze i bardziej przemyślane decyzje dotyczące własnych finansów.

Nauka wartości inwestowania

 1. Konto osobiste dla dziecka może uczyć również, że mądre i konsekwentne inwestowanie może pomnażać  pieniądze. Wiele dzieci jest zachwyconych ideą odsetek – że odpowiedzialne odkładanie pieniędzy może nie tylko gromadzić ich pieniądze, ale w rzeczywistości może im zarobić więcej pieniędzy.
 2. Pozwolenie dzieciom na prowadzenie własnych rachunków nie tylko zaznajomiłoby je z procedurami bankowymi, ale także wzbudziłoby w nich zaufanie. Ci cyfrowi experci są dobrze zorientowani w technologiach internetowych i przy lekkim  pokierowaniu ich będą w stanie zrozumieć zawiłości świata finansów. „Celem jest, aby dzieci zrozumiały kwestie finansowe. Umożliwi im to wczesne wejście do systemu bankowego – mówi prezes pewnej bankowości konsumenckiej.

 

Dla dziecka nagle pieniądze na koncie to jego własne pieniądze, więc wydaje mu się, że wydaje je ostrożniej” – mówi Sonalee Panda, szef marketingu ING Vysya Bank.

Korzyści z rachunku bieżącego dla dzieci obejmują:

 • Brak debetu:  Twoje dziecko może wydawać tylko tyle ile  ma na koncie
 • Dzienny limit wypłat:  sztywny limit ilości gotówki, jaką mogą wypłacić każdego dnia
 • Zarządzanie pieniędzmi:  bankowość internetowa, mobilna i telefoniczna umożliwia dziecku sprawdzanie salda, przeglądanie wyciągów i przesyłanie pieniędzy na konto oszczędnościowe (jeśli takie posiada  i ma taką potrzebę). Dzieci w wieku do13 lat mogą potrzebować zgody rodzica lub opiekuna na dostęp do bankowości mobilnej.
 • Powiadomienia tekstowe i e-mailowe:  na konta bankowe dzieci mogą być również wysyłane powiadomienia SMS-owe i e-mailowe, aby poinformować dziecko, że płatność została pominięta, czy musi wpłacić pieniądze na pokrycie płatności lub czy saldo spadło poniżej zera (może to się stanie, jeśli płatność zostanie zrealizowana, a na koncie nie będzie wystarczających środków – nie będzie opłaty)
 • Odsetki:  Pieniądze na kontach bankowych dzieci zwykle są w ograniczonym zakresie oprocentowane.
 • Brak opłat miesięcznych:  rachunki bieżące dzieci zwykle są darmowe.
 • Brak automatycznej karty debetowej:  rodzic lub opiekun zwykle musi wyrazić zgodę na posiadanie karty debetowej przez swoje dziecko (pod warunkiem, że ma mniej niż 16 lat)
 • „Dla dziecka nagle pieniądze na koncie to jego własne pieniądze, więc wydaje mu się, że wydaje je ostrożniej” – mówi Sonalee Panda, szef marketingu ING Vysya Bank.

 • Pozwolenie dzieciom na prowadzenie własnych rachunków nie tylko zaznajomiłoby je z procedurami bankowymi, ale także wzbudziłoby w nich zaufanie. Ci cyfrowi tubylcy są dobrze zorientowani w technologiach internetowych i przy odrobinie trzymania się za rękę będą w stanie zrozumieć zawiłości świata finansów. „Celem jest, aby dzieci zrozumiały kwestie finansowe i poczuły ..

 • Uczysz swoje dzieci oszczędzania pieniędzy w młodym wieku. Wpłacając pieniądze, nauczą się planować przyszłe zakupy (w tym wycieczkę do banku w celu uzyskania dostępu do pieniędzy). To jedna z umiejętności, która przyniesie im korzyści do końca życia.

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci przyzwyczaiły się do zarządzania pieniędzmi w młodości, posiadanie własnego rachunku bieżącego dla dziecka to świetny pomysł.

Kto może otworzyć konto bankowe dla dziecka?

Dzieci mogą otworzyć własne rachunki bieżące po ukończeniu 16 lat, ale jeśli są młodsze, będą potrzebować rodzica, opiekuna lub dziadka, aby to za nich zrobili.

Jak otworzyć rachunek bieżący dla dzieci?

Konto dla dziecka można otworzyć online , za pośrednictwem aplikacji, strony internetowej banku lub może być konieczne udanie się do oddziału, aby wypełnić wniosek.

Aby otworzyć konto bieżące dziecka, potrzebujesz:

 • dowód tożsamości dziecka (np. paszport, akt urodzenia lub PESEL)
 • dowód tożsamości i dowód adresu (na przykład rachunek za media z ostatnich sześciu miesięcy).

 

Co stanie się z kontem bankowym Twojego dziecka po ukończeniu 18 lat?

Konto bankowe Twojego dziecka zostanie zwykle automatycznie uaktualnione do standardowego rachunku bieżącego dla osoby dorosłej po ukończeniu 18 lat.

Porównanie rachunków bieżących dzieci

Możesz porównać rachunki bieżące dzieci za pomocą Rankingu Kont Dla Dzieci. Porównuj oprocentowanie kont, nagród za otworzenie konta, dostępu do aplikacji mobilnych.

Będziesz także mógł zobaczyć, jakie nagrody oferuje każde konto, oraz wszelkie związane z nimi warunki.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie rachunek bieżący

Dostępnych jest ogromny wybór rachunków bieżących, więc zechcesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 

Rachunki bieżące dzieci

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci przyzwyczaiły się do zarządzania pieniędzmi w młodości, posiadanie własnego rachunku bieżącego to świetny pomysł.